Abant – Gölcük – Kartepe – Sapanca Turu

  • Hareket: Kesin Kalkış
  • Süre: 2 gün
  • Başlayan Fiyatlar: 215 TL

Hafta sonu tatillerinizi en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız Kartepe turları sizin için muhteşem bir fırsat. Yalnızca 215 TL’ye Abant – Gölcük – Kartepe – Sapanca güzergahında ilerleyebilir, konforlu otellerde kalabilirsiniz.

Cumartesi ve Pazar günlerinizi tam anlamıyla dolduran bu etkinlikten yüzünüz gülerek ayrılacaksınız. Zengin kahvaltı ve akşam yemekleri, milli parklar, göller ve kayak pistleri tanık olacağınız doğal güzelliklerden sadece birkaçı. Elinizi çabuk tutarak yerinizi şimdiden ayırtın!

Rezervasyon Yaptır Soru Sor

*

Yemyeşil Yaylalar

Kartepe’nin bembeyaz kar örtüsünün kalkmasından sonra rengarenk çiçekleri ile sizi karşılayan Kuzu, Soğucak, Eğretlidüzü yaylalarını görmeden dönmeyin. Kamp ve piknik aktiviteleri de yapabilirsiniz.

*

Pişmaniye

Yörenin vazgeçilmez yiyeceği olan Pişmaniye sevdiklerinize hediyelik olarak götürebileceğiniz Kocaeli şehrinin en meşhur lezzetlerinden. Kakaolusu, vanilyalısı, çikolata kaplamalı ve fıstıklısı ağızlarınızı tatlandıracak.

*

Renkli Festivaller

Offroad yarışları, Ayva Festivali, Yayla şenlikleri, At yarışları ve daha nice eğlenceli organizasyon sizi bekliyor. Bölgenin tarihini ve kültürünü yakından tanıma fırsatı yakalayacaksınız.

Hafta Sonunuzu Kayak Yapmaya Ayırın!

Tur Programı

1.GÜN:   ABANT- GÖLCÜK GÖLÜ (BOLU)

Sabah saatlerinde buluşma noktalarından sizleri aldıktan sonra öğlen saatlerine yakın ressamlara konu olacak güzellikte olan Gölcük gölüne varıyoruz.  Göl etrafında yorucu olmayan kısa  yürüyüşün ardından kır kahvesinde şömine başında çaylarımızı yudumluyoruz. Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. Sonrasında Abant Gölü Milli Parkına geçiyoruz. Kış aylarında güzelliğiyle gelenleri kendine hayran bırakan Abant bahar ve yaz aylarında da etrafındaki Çam ağaçlarının yeşilliğiyle ve Gölün rengiyle bir başka güzel. Burada göl etrafında yapacağımız yürüyüşün ardından Göl çevresindeki nefis manzaralı restoranlardan birinde öğle yemeğimizi (ekstra) alıyoruz. Öğle yemeği sonrası vereceğimiz serbest zamanı, Faytona veya ata binerek, yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Abant’a veda etmeden önce son olarak göl kenarındaki köylü pazarında dileyenler alış-verişlerini yapıyor. Sonrasında otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2. GÜN:  MAŞUKİYE -KARTEPE- SAPANCA

Sabah kahvaltı ardından eşyalarımızı aracımıza yerleştirip yola koyuluyoruz. İlk olarak Maşukiye üzerinden Kartepe kayak merkezine geçiyoruz burada serbest zaman veriyoruz. Dileyenler Telesiyej ile Geyik Alanı veya Kartepe zirvesinden Sapanca gölü ve İzmit’i panoramik olarak görüp fotoğraflayabilir buradaki Cafede Şömine başında Sıcak Şarap yudumlayabilirler.  Telesiyej ile zirve keyfi dışında At safari yapabilirsiniz kızak kiralayıp kızak ile kayıp çocukluk günlerinize dönebilirsiniz..  Bir sonraki durağımız doğanın güzelliği ile içi içe yeşillikler arasında öğlen yemeğimizi yemek üzere Alabalık restoranlarıyla ünlü bölgeye geçiyoruz. Burada dere kenarında kurulu restoranımızda  Seçmeli Kiremitte Alabalık/ Köfte , mantar ½ , salata, tatlı veya meşrubat tan oluşan menümüzü(Ekstra) yiyip Gezimizi Sapanca Gölü kenarında  tamamlıyoruz ve sonra İstanbul’a dönüşe geçiyoruz, yaklaşık 19:30 civarında İstanbul’da oluyoruz.

Anıl Otel

Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.

Web: http://www.anilotel.com/

Pak Otel

Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.

Web: http://www.pakotel.com.tr/

Hızel Otel

Tüm odalarda,  Wc, duş, TV, Telefon, Merkezi Isıtma, Klima, Saç Kurutma Makinası mevcuttur.

Web: http://www.hizelotel.com/tr/

Kullandığımız araçlar turizmde kullanılan ve  özel olarak turizm için tasarlanmış  yatar koltuklu ve klimalı katılımcı sayısına göre 45 kişilik 0403 Mercedes, Safir, MAN, Travego, Tourismo  veya 27 Kişilik İsuzu Turkuaz, Otokar-Sultan,  17 Kişilik Volkswagen Volt veya Mercedes Sprinter  Minübüs ile seyahat edilmektedir. Araç yerleşme planında ön, arka, sağ, sol, cam kenarı ve koltuk numarası garantisi verilmez.

1 gece yarım pansiyon  konaklama,

1 açık büfe kahvaltı,

1 akşam yemeği ,

Ulaşım,

Gezi süresince  Rehberlik hizmeti,

Milli Park Giriş ücretleri , (Abant, Gölcük Gölü, Kartepe girişleri)

Tüm çevre gezileri,

Zorunlu Seyahat Sigortası


Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.

Rezervasyon Esnasında Koltuk Sözü Verilemez.

Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre aynı standartlarda olmak kaydı ile Değişiklik Yapılabilir.

Program öncesi ve sırasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlarda Tatil Home’un Sorumluluğu Yoktur.

Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 3 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Tatil Home’ da saklıdır.

Turun iptali durumunda Tatil Home, iptalini bizzat bildirmek zorundadır.

Acil Durumlarda Ulaşılacak Yerel Telefon Numaraları 0 549 580 30 98 Efe Karagöz

Bütün fiyatlarımıza KDV dahildir.